KBC Group

Reactie - KBC kadert beslissing maaltijdcheques

Bredere context van nieuw toekomstig verloningsmodel

Vorig jaar sloot KBC met de sociale partners een tijdelijke cao waarbij het bedrag van de maaltijdcheques werd verhoogd met 1 euro voor een beperkte periode van één jaar (1 april 2016 tot 31 maart 2017). Dat betekent dat het nominaal bedrag van de maaltijdcheque, dat momenteel 8 euro bedraagt, vanaf 1 april opnieuw 7 euro is.

De sociale partners vroegen om deze tijdelijke cao te verlengen, maar op deze vraag wordt nu niet ingegaan. Zoals KBC aan de sociale partners heeft meegedeeld, starten binnenkort gesprekken over een nieuw toekomstig verloningsmodel waarin het element van de maaltijdcheques samen met de andere verloningscomponenten zal worden herbekeken.

Zoals steeds wenst KBC die gesprekken te voeren in een open en constructieve dialoog.

Zoals eerder al vaker gecommuniceerd, werkt KBC als bedrijf continu aan het voorbereiden van de toekomst. De financiële sector wordt vandaag immers geconfronteerd met een hele reeks uitdagingen.  KBC kiest voor een geleidelijke, proactieve transformatie van het bedrijf. Zijn succesvolle manier van werken uit het recente verleden wil het ook vandaag blijven toepassen. KBC combineert een gediversifieerd bankverzekeringsmodel met een goede kostenbeheersing om zo te kunnen blijven tegemoet komen aan de veranderende klantenbehoeften en te investeren in digitale transformatie, in de opleiding van zijn medewerkers, in zijn toekomst.

Viviane Huybrecht

General Manager KBC Corporate Communication / Spokesperson

Delen

Meest recente verhalen

Website preview
De beste bankapp ter wereld? Die wordt nog steeds gemaakt door KBC
Ruim vijftien jaar na lancering is KBC Mobile voor de derde keer op rij verkozen tot de beste mobiele bankapp ter wereld. Maar wat betekent dat nu precies? En wie bepaalt dat? Het verhaal achter de onderscheiding in vier vragen.
newsroom.kbc.com
Website preview
Bancomat, Bizum, EPI/Wero, SIBS–MB WAY and Vipps MobilePay announce the creation of a European interoperability entity to connect their respective solution (only in English)
Madrid, Brussels, Lisbon, Oslo, Rome – September 30 2026 – Bancomat, Bizum, EPI Company/Wero, SIBS-MB WAY and Vipps MobilePay today announced the creation of a new joint entity “European Network for Payments”, dedicated to operating and scaling interoperability between participating European payment solutions.
newsroom.kbc.com
Website preview
Juridische fusie van 365.bank en ČSOB op 1 november 2026
Na de succesvolle overname van 365.bank eerder dit jaar, wordt op 1 november 2026 een nieuwe belangrijke mijlpaal bereikt met de juridische fusie van 365.bank en ČSOB. Door deze juridische fusie worden alle activiteiten van 365.bank overgedragen aan ČSOB en houdt 365.bank op te bestaan als afzonderlijke rechtspersoon. Voor de klanten zal de overgang naadloos verlopen. Zij hoeven geen actie te ondernemen en er zal niet onmiddellijk iets wijzigen aan producten of diensten.
newsroom.kbc.com

Over KBC Group

Bij twijfel of discussie over de inhoud van deze persberichten geldt de versie gepubliceerd op www.kbc.com/nl/persberichten als enige referentietekst.

Havenlaan 2 B - 1080 Brussels Belgium